Мати статус носія передового педагогічного досвіду – це значить стабільно засвідчувати високі результати  інноваційної освітньої діяльності, творчо та ефективно впроваджувати сучасні освітні концепції та педагогічні технології, бути генератором нових ідей, уміти перетворювати виклики на можливості, бути оптимістом, лідером, який невпинно веде за собою інших до значимої мети.

Такий високий статус у минулому 2018 році отримала вчитель хімії Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Капелько Ілона Іванівна. Досвід педагога з упровадження науково-методичної проблеми «Формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів засобами родинно-патріотичного виховання» було схвалено методичною радою комунального закладу Тростянецької районної ради  «Районний методичний центр» як передовий педагогічний. Матеріали досвіду знайомлять із системою виховної роботи педагога «Я – родина – Батьківщина», яка реалізується нею за напрямами: «Я – особистість»; «Я і моя сім’я»; «Я – громадянин України».  Досвід ілюструє, що головною метою діяльності вчителя як керівника дитячого колективу є виховання в учнів патріотичних почуттів, любові до рідної землі, свого народу, любові та поваги до батьків, прищеплення шанобливого ставлення до звичаїв, традицій нашого народу.

Ілона Іванівна не зупиняється на досягнутому, продовжує накопичувати педагогічні ідеї щодо реалізації надсуттєво сьогодні важливих завдань, визначених Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, відповідною Концепцією. Досвід педагога розвивається, поповнюючись новими педагогічними матеріалами, як і розвиваються її вихованці, сьогодні – учні 10 класу,  відповідальні, сумлінні, ініціативні, активні, творчі, успішні, щирі, якими можна захоплюватись і з  яких можна брати приклад. Тож бути прикладом вартий і педагог-наставник, чий досвід втілює ідеї національно-патріотичного виховання у життя!

Ми закликаємо кожного педагога активно долучитися до реалізації  високої мети у вихованні наших дітей. Адже, забезпечуючи у своїй професійній діяльності пріоритетність національно-патріотичного виховання, ви створюєте умови для становлення високоморальної патріотично-свідомої особистості, готової брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну,  незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, сприяти єдності української нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві. Ми того варті!

 

Волочаєва Лариса Анатоліївна, директор

КЗ ТРР «Районний методичний центр»