Spread the love

Час дошкільного дитинства – золота пора життя. Він є найоптимальнішим для розвитку особистості дитини. Кожен його рік – важлива сходинка зростання маленької людини. У цьому віці дитина особливо потребує повноцінного спілкування з дорослими і однолітками, можливостей самовияву, задоволення потреб, турботи про її щастя. Досягнути успіху у вихованні зможуть ті педагоги, які гуманно, терпляче і вміло пов’язують вирішення завдань виховання дитини з її розвитком.

Основними  завданнями  дошкільної освіти у 2017-2018 навчальному році є створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації й індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі. Їх вирішення сприятиме своєчасному становленню та всебічному розвитку життєво компетентної особистості дитини, формуванню її фізичної і психологічної готовності до нової соціальної ролі. Гострою залишається потреба в організації сучасного освітнього середовища дошкільного навчального закладу, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини. Сучасний дошкільний навчальний заклад має бути позитивним, динамічним простором, що оптимізує розвивальний потенціал дітей.

Інструктивно-методична нарада працівників закладів дошкільної освіти – керівників і вихователів ДНЗ та НВК, що відбулася 31 серпня 2017 року, була покликана для вирішення організаційних питань, урегулювання змісту діяльності педагогів-дошкільників у 2017-2018 н. р. Очолила засідання районного методичного об’єднання Команова Ольга Вікторівна (на фото – справа), завідувач  ДНЗ (ясла-сад) «Червона шапочка» Білківської  сільської ради.  Призначенню педагога керівником районного методичного підрозділу сприяв її високий професійний потенціал, ініціативність і творчість у вирішенні освітніх завдань. Головним спеціалістом відділу освіти Тростянецької РДА Кузубом П.В. у ході наради було вручено Ользі Вікторівні вагому нагороду – грамоту Тростянецької районної ради за змістовну діяльність із розвитку освітнього середовища навчального закладу, створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління, якісну реалізацію завдань щодо підготовки освітньої установи до нового 2017-2018 навчального року.

Матеріали районної інструктивно-методичної наради для керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів, вихователів дошкільних груп з теми «Дошкільна освіта Тростянецького району: підсумки методичної роботи за 2016-2017 н. р., основні завдання та напрямки діяльності закладів дошкільної освіти у новому 2017-2018 н. р.» (дата проведення – 31.08.2017, базова установа – КЗ ТРР «Районний методичний центр»)

Волочаєва Лариса Анатоліївна,

директор КЗ ТРР «Районний методичний центр»